Galati veliki derbi protiv Besiktasa, Pjanić nije igrao

Nogomet 14. mar 202219:57 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Galatasaraya savladali su u velikom derbiju 29. kola turske Superlige ekipu Besiktasa sa 2:1.

Veliku pobjedu Galati donio je Kerem Akturkoglu sa dva gola i to oba u prvom poluvremenu.

Pogodio je reprezentativac Turske u 22. minuti nakon asistencije Mostafe Mohameda, a isti akteri su deset minuta kasnije kreirali i drugi gol.

Sve što je Besiktas uspio uraditi do kraja susreta jeste gol Ridvana Yilmaza iz 85. minute.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić propustio je susret za Besikstas zbog povrede.

Besiktas nakon ove pobjede zauzima 8. poziciju na tabeli sa 45 bodova, dok je Galata tek 11. sa 38.