Gasal i Beganović za pobjedu Željezničara na Grbavici

Nogomet 25. jun 202220:16 > 20:24 0 komentara

Fudbaleri Željezničara savladali su novog premijerligaša ekipu Igmana iz Konjica 2:0 na Grbavici u prijateljskom susretu.

Prvi su zaprijetili gosti preko Mirsada Ramića, koji je u Konjic nedavno stigao iz tuzlanske Slobode. Uzvratili su fudbaleri Željezničara ubrzo preko Santosa, ali promjene rezultata nije bilo.

Željezničar je otvorio odlično drugo poluvrijeme i za 27 minuta riješio pitanje pobjednika. Gasal pogađa mrežu Konjičana za 1:0 nakon sjajne asistencije Beganovića poslije samo pet minuta igre u drugom dijelu. Dženis Beganović upisao se i u strijelce kada se igrala 72. minuta.

Startnih 11 Željezničara: Bender,Galić, Kosorić, Cocalić, Malić, Beća, Mekić, Subašić, Štilić, Santos i Beganović.

Startnih 11 Igmana: Ćeman, Tukić, Duraković, Velić, Mahmić, Drljević, Bešagić, Bibić, Jakupović, Kašić i Ramić.

Željezničar otvara prvenstvo BiH 16. juna protiv Leotara na Grbavici, a Igman dočekuje Široki Brijeg istog datuma. Za sada tim iz Konjica ima dogovorena još tri prijateljska meča prije početka šampionata BiH protiv Zrinjskog, Posušja i Veleža.