Gladbach očitao lekciju Milionerima u derbiju Borussija

Nogomet 11. nov 202222:48 0 komentara
INA FASSBENDER / AFP

U uvodnom meču 15. kola Bundeslige, duelu dvije Borussije slavio je domaći tim u Menhengladbahu protiv onog iz Dortmunda 4:2.

Jedno ime, ogroman naboj. Tako se može u najkraćem opisati svaki meč u kojem se sastanu imenjaci iz Menhengladbaha i Dortmunda. Nekada pobjede jedni, nekada drugi, ali ta pobjeda se toliko želi, da je bitno da ona bude izražena što većom razlikom.

Pamte navijači iz Menhengladbaha onu od 12:0. Milioneri su baš u prošlom ostavili ožiljak za pamćenje – 6:0. Sada je uslijedio revanš, ali ipak “soft“ mada je moglo da bude i bolnije po goste.

Slavio je Gladbah 4:2, a jedan gol je poništen na intervenciju VAR za 5:2. Domaćin je poveo već u četvrtom minutu preko Hoffmana. Ipak, samo 15 minuta kasnije Julian Brandt donosi izjednačenje. A onda blickrig Koltova. Bensebaini u 26. i Thuram u 30. donose dva gola prednosti – 3:1.

Do poluvremena Schlotterbeck smanjuje u 40. minutu na 3:2 i najavljuje neizvjesno drugo poluvrijeme.ž

Međutim, neizvjesnost je nestala sa početkom drugog dijela. Hoffman je poslije gola udijelio i drugu asistenciju, ovog puta Koneu u 46. minutu za 4:2. Radovao se Hoffman i drugom golu u 69. minutu za 5:2, ali VAR je umješao prste i otkrio da je golu prethodio prekršaj. Ipak i ovo je bilo dovoljno da domaći navijači u lijepom raspoloženju odu kući.