Gnabry za radost Bayerna protiv Freiburga, Demirović nije konkurisao za meč

Nogomet 02. apr 202217:35 > 17:36 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

Najviše zahvaljujući golu rezerviste Gnabryja u 73. minutu Bayern je savladao na teškom gostovanju Freibrug 4:1 i učvrstio se na prvom mjestu Bundeslige.

Nakon dosadnog prvog poluvremena u kojem nije viđena nijedna stopostotna prilika, Goretzka je donio prednost Bavarcima posle asistencije Kimmicha.

Nije dugo trajala radost aktuelnih šampiona. Petersen je samo minut pošto je u igru ušao umjesto Szalaija poravnao na 1:1. Međutim, onda trener Julijan Nagelsmann pravi ispostavit će se sjajan potez.

U 72. minutu u igru umesto Pavarda uvodi Gnabryja, koji sam minut kasnije donosi vodstvo Bayernu od 2:1. Trijumf je potvrdio Kingsley Coman pogotkom u 82.minutu, a u samoj nadoknadi na dodavanje Gnabryja precizan je bio i Sabitzer. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović nije bio u konkurenciji za tim Freiburga danas.

Eintracht iz Frankfurta nije mogao da postigne gol Greuther Furthu posljednjem timu na tabeli. Ostalo je posle 90 minuta 0:0.

Takuma Asano nekadašnji igrač Partizana donio je sa dva gola trijumf Bochumu na teškom gostovanju Hoffenheimu. Pogodio je u 28 i 59. minutu. Raum je u 54. minutu bio jedini strijelac za domaći tim i to na dodavanje Hrvata Kramarića.

Bayer iz Leverkuzena je slomio otpor Herte u prvom poluvremenu golovima Alarija i Belarabija. Smanjio je do kraja prvog dijela Darida, ali se u nastavku skor na semaforu nije menjao.

U derbiju začelja Arminija i Stuttgart su podijelili bodove. Meč je završen 1:1. Goste je u vodstvo doveo Kalajdžić iz penala u 25. minutu, a izjednačio je Kruger u 59. minutu.

Bayern je na čelu tabele sa 66 poena. Ima devet bodova više i meč više od Borussije iz Dortmunda. Na začelju Augsburg, Arminija i Hertha imaju 26 poena, a otpisani Greuther Furth samo 16.