Gojak i Menalo prvaci Hrvatske: Dinamo osigurao titulu u Šibeniku

Nogomet 15. maj 202222:04 0 komentara
GNK DInamo Zagreb

Dinamo je slavio pobjedu na gostovanju Šibeniku, pa je kolo prije kraja osigurao titulu šampiona Hrvatske.

Reprezentativci Bosne i Hercgeovine Luka Menalo i Amer Gojak ušli su u igru u drugom poluvremenu. Menalo je u 70. minuti zamjenio Špikića, a Gojak Oršića minutu prije kraja regularnih 90.

Dinamo je imao prvu meč loptu za odbranu titule, Modri nisu željeli da se kockaju i da čekaju meč posljednjeg kola protiv Hajduka na Maksimiru, u Šibeniku su pobjedom od 2:0 obezbijedili šampionski tron.

Nadali su se u Hajduku čudu, nadali su se da Dinamo neće pobjediti u Šibeniku, ali su Zagepčani relativno lako osvojili tri boda, pa su kolo prije kraja šampionata otklonili sve dileme.

Trijumf Dinamu donijeli su Tolić golom u 39. i Bočkaj koji je pogodio u 53. minutu. Ovo je Modrima 27. titula prvaka, četiri su osvojili u SFR Jugoslaviji, dok su u Hrvatskoj najbolji bili čak 23 puta.

U drugom meču dana Osijek je pred svojim navijačima minimalno porazio Lokomotivu, golom Zapera u 26. minutu. Osječani će šampionat završiti kao trećeplasirani, Hajduk je vicešampion, a Rijeka je četvrta. Za drugi trofej u sezoni, u Kupu Hrvatske, boriće se na “Poljudu” Hajduk i Rijeka, 26. maja.

Dinamo će učestvovati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, prvak Hrvatske startovaće od drugog kola. Preostala tri predstavnika ove zemlje, Rijeka, Hajduk i Osijek nastupaće u kvalifikacijama za Ligu konferencije, sa tom razlikom što će osvajač Kupa startovati od treće, a preostala dva tima od druge runde kvalifikacija.