Gol Čatakovića dovoljan za pobjedu Sarajeva, “šareni” Zrinjski srušio Slobodu

Nogomet 06. maj 202219:53 > 20:22 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva i Zrinjskom pobjedama su otvorili 29. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je na stadionu Asim Ferhatović – Hase bio bolji minimalnim rezultatom 1:0 protiv Radnika.

Pred kišnim i skoro praznim tribinama na Koševu Sarajevo je u prvom dijelu propustilo nekoliko prilika, ali su ipak uspjeli stići do potogotka i to preko novajlije Hamze Čatakovića. Igrala se 45. minuta susreta kada je Suljić proigrao ofanzivnog veznog Bordo tima, a Čataković pogodio mrežu Muminovića.

Isti igrač je imao kolosalnu priliku na startu drugog dijela kada je nakon proigravanja Suljića izašao sam na golama Radnika, šutirao sa nekih 11 metara, ali je lopta otišla pored gola. Muminović je bio nemoćan.

Do kraja susreta prijetio je Maksimović golu Sarajeva, ali se rezultat nije mijenjao, pa je ekipa Aleksandra Vasoskog prekinula niz od tri poraza u elitnom takmičenju bh. fudbala.

Sarajevo nakon pobjede zauzima četvrtu poziciju na tabeli Premijer lige BiH, dok je Radnik posljednjeplasirani sa 22 boda.

Šareni sastav Plemića srušio Slobodu

I Zrinjski je na Tušnju savladao Slobodu, a Rezultat je glasio 0:2.

Tuzlanska ekipa koja će se do kraja sezone boriti za opstanak napadala je tokom cijelog susreta kombinovani sastav novog prvaka, propustila nekoliko izglednih prilika preko Beganovića, Predragovića i Ćivića, ali nisu uspjeli postići gol. Treba istaći da je Zrinjski prvo poluvrijeme završio bez udaraca u gol.

I kako to obično biva u fudbalu, nakon brojnih promašaja slijedi kazna. Igrala se 65. minuta kada je Jukić nakon prodora šutirao, Bukvić odbio do Šakote koji postiže prvi gol u dresu Zrinjskog.

Plemići su u samom finišu i ovjerili pobjedu. Strijelac sa bijele tačke bio je Slobodan Jakovljević. Prethodno je defanzivac Slobode Tarik Kapetanović igrao rukom na gol liniji i zaradio direktan crveni karton.

Zrinjski je već odavno prvak šampionata Bosne i Hercegovine sa 76 osvojenih bodova, dok je Sloboda 8. sa 29 bodova.