Golčina Hernandeza, Milan na bod do Scudetta!

Nogomet 15. maj 202220:29 > 20:30 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana savladali su Atalantu sa 2:0 (0:0) u pretposljednjem, 37. kolu Serije A i sada su na korak od osvajanja Scudetta.

Milan ima 83 boda, pet više i meč više od Intera, koji gostuje Cagliariju od 20:45. U slučaju da Nerazzurri slave u oba meča do kraja (Sampdorija kod kuće u posljednjem kolu), Rossonerima je dovoljan i bod u duelu sa Sassuolom u gostima.

Rossoneri su bili bolji u prvom poluvremenu, Hernandez i Leao su imali prilike, a tim iz Bergama pretio je preko Zapacoste, dobar šut imao je i Muriel.

U drugom poluvremenu je tim Stefana Piolija dodao gas, ušli su Rebić i Messias, a upravo je 31-godišnji Brazilac odigrao ulogu kod vodećeg pogotka. Igrao se 56. minut, Messias je poslao dubinsku loptu, Rafael Leao je idealnim prvim kontaktom glavom dao sebi for, da bi zatim poslao loptu kroz noge golmanu Mussou.

Pitanje pobjednika riješeno je u 73. minutu fenomenalnim pogotkom Tea Hernandeza, njegovim 20. u dresu Milana. Primio je loptu na svojoj polovini, krenuo u nezadrživ prodor, niko nije mogao da ga stigne, a on je na kraju šutirao iz šesnaesterca – iskosa sa lijeve strane – precizno i po zemlji za 2:0.

Bez problema je Milan priveo meč kraju, mada je Zapata imao dobru šansu u 85. minutu.

Milaneze sada samo korak dijeli od 19. titule prvaka Italije, a prve od 2011. godine.