Golčina Petagne za pobjedu Napolija, šestica Atalante

Nogomet 09. jan 202218:57 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija savladali su Sampdoriju kod kuće sa 1:0 u 21. kolu italijanske Serije A i sada imaju 43 boda na trećoj poziciji na tabeli.

Fudbaleri Napolija savladali su Sampdoriju kod kuće sa 1:0 u 21. kolu italijanske Serije A i sada imaju 43 boda na trećoj poziciji na tabeli.Presudni gol postigao je Andrea Petagna u 43. minutu – poslije gužve i odbijene lopte, on je sa osam metara pokazao izvrsnu tehniku i volejom lijevom nogom je zatresao mrežu. Bio je to njegov prvi pogodak još od 29. augusta.

Bolji su bili Napolitanci tokom cijelog meča, ali je golman Đenovljana Audero imao nekoliko izvrsnih intervencija.

Napoli ima 43 boda iz 21 utakmice, dve više i tri boda manje od Intera, dok je Milan prvi sa 48 bodova takođe iz 21 utakmice. S druge strane, Sampdorija je 15. na tabeli sa 20 bodova.

U drugom meču u istom terminu, Atalanta je pobijedila Udinese sa 6:2 u gostima. Već na poluvremenu je bilo 3:0, a golove su postigli Pašalić, Muriel i Malinovsky.

Molina je pogotkom u 59. minutu donio blagu nadu Zebrama, pre nego što je Muriel svojim drugim pogotkom definitivno riješio pitanje pobkednika. To je njegov 50. pogodak u dresu Atalante.

Do kraja su viđena još tri gola – Beto je u 88. minutu smanjio na 2:4, zatim je Maehle dao gol u 89, a konačni rezultat postavio je Pessina u nadoknadi.

Ekipa iz Bergama četvrta je na tabeli sa 41 bodom, dva manje i mečom manje od Napolija, dok je Udineze 14. sa 20 bodova.

Venezia – Milan 0:3 (Ibrahimović 2, Hernandez 48, 59-11m)

Empoli – Sassuolo 1:5 (Henderson 16 / Berardi 13-11m, Raspadori 24, 71, Scamacca 67, 90+2)

Napoli – Sampdoria 1:0 (Petagna 43)

Udinese – Atalanta 2:6 (Djimsiti 59-ag, Beto 88 / Pašalić 17, Muriel 22, 76, Malinovskij 43, Maehle 89, Pessina 90+2)