Golčina Reusa, Haaland se vratio i dva puta pogodio! (VIDEO)

Nogomet 16. okt 202117:56 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda sa 3:1 su savladali Mainz na svom terenu u osmom kolu Bundeslige, uz dva gola oporavljenog Erlinga Haalanda.

Već u trećem minutu su poveli “Milioneri”, kada je Marco Reus zakucao loptu u mrežu gostiju. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone.

Vođstvo domaćih uvećao je Erling Haaland u 54. minutu sa bijele tačke, pošto je prethodno jedan od igrača Mainza igrao rukom u kaznenom prostoru. Bio je to prvi meč mladog Norvežanina još od 21. septembra, kada je doživio povredu.

Gol za goste postigao je Jonathan Burkardt u 87. minutu.

Povratak na teren Halland je Obilježio novim pogotkom u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Bio je to njegov 13. gol ove sezone, deveti na šest utakmica u Bundesligi.

Borussija je trenutno prva na tabeli njemačkog prvenstva, sa dva boda i utakmicom više od Bayerna i Bayera. Mainz je poslije trećeg uzastopnog poraza na 10. pozicji.

Freiburg i Leipzig su podijelili bodove 1:1. Poveli su gosti golom Emila Forsberga iz penala u 32. minutu. Kazneni udarac dosuđen je zbog faula Philippa Lienharta. Izjednačenje domaćima donio je Jeong, koji je glavom loptu poslao u gol rivala u 64. minutu.

Freiburg je četvrti na tabeli sa 16 bodova. Lepzig je prekinuo niz od dve uzastopne pobjede i sada je na osmom mjestu sa 11.

Union je u Berlinu savladao Wolfsburg sa 2:0. Prednost domaćima doneo je Taiwo Awoniyia u 49. minutu, a pobjedu potvrdio Sheraldo Becker u 83.

Union je ostvario treću uzastopnu pobjedu i sa 15 bodova je na petom mjestu. Wolfsburg je pao na šestu poziciju sa 13 bodova.

Hertha je slavila na gostovanju Eintrachtu sa 2:1. Poveli su gosti u sedmom minutu, kada je Marco Richter odlično reagovao poslije centaršuta Vladimira Daride. Na 2:0 je povećao Jurgen Ekkelenkamp u 63. minutu. Utješni gol za ekipu iz Frankfurta postigao je Goncalo Paciencia u 78. minutu iz penala.

Hertha je prekinula niz od dva poraza i sada je 12. na tabeli, Eintracht je na 14. mjestu.

Bochum je u gostima bio bolji od Furtha 1:0. Jedini gol na meču postigao je Anthony Losilla u 81. minutu.

Bochum je 15. u poretku sa sedam bodova. Greuther Furth je na začelju sa samo jednim bodom.