Gradski derbiji u Sarajevu i Mostaru završeni bez pobjednika (FOTO)

Nogomet 10. maj 202222:01 > 22:05 0 komentara
F.Z. / N1

U Sarajevu i Mostaru večeras su odigrani gradski derbiji između Sarajeva i Željezničara, te Zrinjskog i Veleža. Oba susreta završena su identičnim rezultatom 1:1.

Sarajevo je u prvom dijelu bilo mnogo agresivnije, konkretnije, odlučnije, a do prednosti su stigli u desetoj minuti. Strijelac pogotka bio je Asmir Suljić. Prethodno je odbrana Željezničara bila dosta smušena, nisu uspjeli izbaciti loptu, a u istom napadu Sarajevo je imalo nekoliko pokušaja, od kojih je i onaj Anela Hebibovića koji je prije gola Suljića pogodio prečku.

Hebibović je u prvom dijelu još jednom pogodio okvir gola i to stativu nakon lopte Dala Varešanovića.

Željezničar je imao dvije poluprilike u prvom dijelu i to preko Resića i Gasala.

Ekipa Edisa Mulalića krenula je nešto rastrčanije u drugom poluvremenu, ali se na konkretnu priliku čekalo do 67. minute kada je Edin Cocalić pogodio nakon asistencije Semira Štilića.

F.Z. / N1

Imalo je Sarajevo jednu veoma dobru priliku do kraja meča i to preko Ahmetovića, ali se mreža Bendera nije tresla.

Nakon ovog susreta Sarajevo je 4. na tabeli sa 43 boda, dok je Željezničar 5. sa četiri boda manje.

Remi u Mostaru

U drugom susretu odigranom večeras, u mostarskom derbiju, Zrinjski je nakon nešto boljeg otvaranja Veleža preuzeo inicijativu, a Bašić je imao nekoliko interesantnih pokušaja.

Na startu drugog dijela Bašić je srušio Anđušića koji se nalazio u gol prilici, a sudija Haris Kaljanac mu pokazao drugi žuti odnosno crveni karton.

Ipak, ni to nije spriječilo Plemiće da postignu pogodak, a strijelac je bio ko drugi do fenomenalni Nemanja Bilbija. Igrala se 62’ minuta.

Pet minuta kasnije Rođeni su poravnali rezultat. Nemanja Anđušić je poslao sjajnu loptu za Brandaoa, a Brazilac rutinski pogađa mrežu Josipa Čondrića.