Gužva u vrhu: Borussija razbila RB Leipzig

Nogomet 17. sep 202221:14 0 komentara
Borussia Mönchengladbach

U poslJednjem susretu subotnjeg programa sedmog kola Bundeslige Borussija je u Monchengladbachu ubjedljivo savladala RB Leipzig 3:0.

VEZANA VIJEST:

Bayern ima kikseve, a kada je tako onda se pravi gužva na vrhu tabele Bundeslige. Poslije sedam kola čak šest ekipa nalazi se unutar tri boda, a toj grupi se pridružila Borussija iz Monchengladbacha.

Uspjela je Borussija da prekine seriju od tri utakmice bez pojbede, a za to najviše može da zahvali Jonasu Hofmannu. Krilni napadač je postigao prva dva gola na meču, u 10. i 35. minutu. Rapsodiju domaćeg tima upotpunio je Bensebaini golom u 53. minutu.

Borussija je sada šesta sa samo tri boda manje od imenjaka iz Dortmunda, koji je lider na tabeli, a ima isti broj bodova kao i šampion Bayern.