Haaland srušio Orlove u Beogradu, Piksijev tim se ispromašivao

Nogomet 02. jun 202222:50 > 22:55 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u prvom kolu Lige nacija u okviru Lige B od selekcije Norveške minimalnim rezultatom 0:1.

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija je tokom većeg dijela susreta bila bolji rival, ali je Norveška ta koja kući nosi cijeli plijen.

Trenutak odluke desio se u 26. minuti kada je Marcus Pedersen uposlio Haalanda, a novi napadač Manchester Cityja matirao Vanju Milinković Savića.

U drugom susretu ove grupe Švedska je ugostima sa 0:2 bila bolje od Slovenije.

Poveli su gosti u 39. minuti, a strijelac je bio veznjak RB Leipziga Emil Forsberg sa bijele tačke.

REUTERS/Borut Zivulovic

Pobjedu Švedske ovjerio je Dejan Kuluševski u 88. minuti susreta.

Nakon prvog kola Švedska je lider sa 3 osvojena boda, isto koliko ima i Norveška, ali uz lošiju gol razliku. Srbija je treća, dok je Slovenija posljednjeplasirana na tabeli Grupe 4.

U meču Lige B grupe 4 Izrael i Island su remizirali 2:2.

Poveo je Izrael preko Abada u 25. minuti, ali je Helgason u 42. poravnao rezultat.

Sigurdsson u 53. minuti nakon dodavanja Magnussona donosi preokret gostima, ali je bod Izraelcima obezbijedio Weissman u 84. minuti susreta.