Haller srušio Besiktas, Pjaniću 80 minuta igre, Peljto odlično odradio posao

Nogomet 24. nov 202120:48 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Besiktasa upisali su i peti poraz u i isto toliko kola grupne faze UEFA Lige prvaka. Bolji ovoga puta od prvaka Turske bio je Ajax nakon preokreta rezultatom 2:1.

Poveo je Besiktas u 22. minuti preko Rachida Ghezzala sa bijele tačke. Mazraoui je igrao rukom, a bh. arbitar Irfan Peljto nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Ipak, Ajax je pokazao zašto je lider grupe, sa maksimalnim učinkom, a junak je Sebastian Haller koji je postigao dva gola.

Najprije je napadač iz Obale Bjelokosti pogodio u 54. minuti nakon sjajnog soloprodora, da bi u 69. minuti na asitenciju Martineza donio pobjedu Ajaxu.

Haller se upisao i u historiju najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi postavši prvi igrač koji je ikada postigao 9 golova u prvih pet mečeva u ovom takmičenju.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je za Besiktas igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Salih Ucan.

Irfan Peljto je odlično odradio posao večeras i još jednom predstavio našu državu u odličnom svjetlu.

Nakon pet odigranih kola Ajax je lider sa 15 bodova, dok je Besiktas posljednjeplasirani bez bodova.