Haos u Grčkoj: Provokacije, baklje i kamenje na navijače Kosova

Nogomet 13. jun 202209:25 > 09:37 0 komentara
Twitter/Screenshoot

Grčka je savladala selekciju Kosova 2:0 u okviru Lige C grupe 3 UEFA Lige nacija, a meč su obilježile ružne scene na tribinama stadiona Panthessaliko u Volosu.

Tokom intoniranja himni, grčki navijači su razvili zastave Srbije i transparent „Kosovo je Srbija“, a na himnu Kosova uputili su salve zvižduka.

Navijači Grčke gađali su Kosovare bakljama i kamenjem, a gostujući navijači uzvratili su bakljom. Domaći navijači krenuli su na grupu od nekoliko stotina navijača Kosova, ali pravovremenom reakcijom obezbijeđenja i policije eskalacija većih razmjera je spriječena na poluvremenu utakmice.

Zbog sukoba na tribinama meč je nakratko prekinut, ali poslije 10 minuta je nastavljen.

Vedat Muriqi napadač Kosova tražio je od glavnog arbitra Juliana Weinbergera da prekine utakmice, ali sudac iz Austrije je to odbio.

UEFA je na potezu i zasigurno da Grčku očekuju drakonske kazne.

Grci su slavili golovima Giakoumakisa i Mantolasa, te drže lidersku poziciju sa maksimalnih 12 bodova iz četiri meča i već su ostvarili plasman u Ligu B naredne sezone. Drugo je Kosovo sa šest, a Sjeverna Irska i Kipar imaju po dva boda.