Hat-trick Benzeme za nestvaran povratak Real Madrida, City rutinski dalje VIDEO

Nogomet 09. mar 202222:53 > 23:04 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale UEFA Lige prvaka nakon nestvarnog preokreta i povratka protiv Paris Saint Germaina. Kraljevski klub je na Santiago Bernabeu stadionu slavio sa 3:1. U drugom susretu Manchester City je remizirao sa Sportingom 0:0 i nakon uvjerljive pobjede u prvom susretu (5:0) također izborio prolaz dalje.

Real Madrid je krenuo dosta agresivno od samog početka nošen publikom sa tribina Santiago Bernabeua, ali je PSG taj koji je prvi zaprijetio. Igrao se osmi minut susreta kada je Neymar proigrao Mbappea, ali je udarac Francuza odbranio Courtois.

U 12. prvi put za Real pokušao je Carvajal sa distance, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Samo minut kasnije velika prilika za Parižane. Pobjegao je Mbappe odbrani Kraljeva, izašao sam na Courtoisa, ali je Belgijanac izašao kao pobjednik iz tog duela.

Ma početku 20. minute nova prijetnja Parižana. Paredes se ohrabrio i šutirao da 25 metara, ali je njegov pokušaj završio visoko preko gola Real Madrida.

Dvije minute kasnije ponovo prijete Parižani. Nakon lijepe akcije Messija i Mbappea, lopta dolazi do Neymara koji šutira, ali je njegov udarac ponovo zaustavio Courtois. Bila je ovo već treća intervencija Belgijanca.

U 31. minuti ponovo su ma malom prostoru kombinovali Neymar i Messi, Argentinac izašao pred Courtoisa, ali njegova lopta na kraju nije završila u golu. Očistio je Nacho sa gol linije.

Inicijativu krunisali golom

Nakon još jedne duge akcije Svetaca, Danilo je izbacio Mendesa koji bježi odbrani Reala. Mladi Portugalac je ostavio povratnu loptu za Mbappea koji sjajno pogađa, ali je gol poništen zbog nedovoljne pozicije u kojoj se našao Mendes.

Odmah u narednom napadu prijetio je i Benzema na drugoj strani, ali nije bilo problema za Domnarummu.

U 34. minuti ponovo je prijetio Karim Benzema. Toni Kroos je proigrao Francuza koji glavom šutira pored gola. Real je u tim trenucima bio veoma agresivan na polovini rivala.

Parižani su ipak stigli do zasluđenog vodstva u 40. minuti. Neymar je poslao sjajan pas sa svoje polovine i proigrao Mbappea koji je lako riješio Nacha i pogodio mrežu Thibauta Courtoisa. Gol možete pogledati OVDJE.

Nastavili su Parižani u drugom gdje su stali u prvom poluvremenu. Neymar je proigrao Mbappea koji je slomio kompletnu odbranu Reala sjajnim potezom, poslao loptu u mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Greška Donnarumme prelomila susret

Madriđani do poravnanja stižu u 61. minuti susreta. Donnarumma se poigravao, njegovu grešku iskoristio Vinicius, dodao do Benzeme koji pogađa za eurupciju u Madridu. Gol možete pogledati OVDJE.

Kao da je od tog trenutka ušla voda u uši Parižanima. Carvajal je u 64. minuti centrirao za Benzemu koji glavom šutira, ali njegov udarac odlazi zamalo pored gola.

Nastavio je Real Madrid sa napadimai do prednosti i preokreta stigao u 76. minuti susreta. Modrić je sjajno proigrao Francuza koji je izbjegao ofsajd i pogodio. Gol možete pogledati OVDJE.

Furiozne tri minuza Kraljeva krunisao je nevjerovatni Karim Benzema samo što su timovi krenuli sa centra. Vinicius je odigrao sjajnu povratnu loptu za reprezentativca Francuske koji pogađa na fenomenalan način. Gol možete pogledati OVDJE.

Mladi Rodrigo je u 87. minuti pokušao iz slobodnog udarca, ali je njegov šut završio na živom zidu.

Parižani se do kraja susreta nisu uspjeli oporaviti od šoka, pa je Real Madrid pokazao nevjerovatan karakter, vratio se i izborio prolaz dalje.

City rutinski protiv Sportinga

U drugoj utakmici odigranoj večeras Manchester City i Sporting remizirali su bez golova na Etihadu, pa tako tim Pepa Guardiole nakon uvjerljivih 0:5 iz prvog susreta ide dalje.