Hat-trick Sona u ubedljivoj pobjedi Tottenhama na Villa parku (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202220:47 0 komentara
Reuters/Molly Darlington

U posljednjem subotnjem meču 32. kola Premijer lige, Tottenham je upisao ubjedljivu pobjedu na gostovanju Aston Villi.

Slavili su Pjevci rezultatom 4:0, uz hat-trick sjajnog raspoloženog Son Heung-Mina.

Upravo je Son najavio pobjedu Tottenhama nakon nepuna tri minuta igre. Natrčao je Son na odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora i odlično šutirao za 0-1.

Prvo poluvrijeme je nakon tog gola Tottenhama proteklo u znaku domaćina koji je napadao sa svih strana, ali je Lloris bio fenomenalan na svom golu i samo je tokom prvih 45 minuta imao sedam odbrana. Ali, lopta nije htjela u gol.

Na drugi gol se čekalo do 50. minuta. Dejan Kuluševski je nakon dobrog solo prodora dobro šutirao i pogodio za 0-2, Martinez nije imao nikakve šanse.

U 66. minutu, Harry Kane je lijepo proigrao Sona koji pogađa za 3:0, a samo pet minuta kasnije, Kuluševski bilježi asistenciju, a Son treći gol na ovom meču.

Tottenham je kroz 31 utakmicu osvojio 54 boda što ga sada stavlja na četvrto mesto na tabeli. Aston Villa je doživjela četvrti vezani poraz i na 12. mestu ima 36 bodova.

U sljedećem kolu, Tottenham će ugostiti Brighton, a Aston Villa će u goste Leicesteru.