Hertha ispustila pobedu u finišu, Mainz konačno do gola kod kuće

Nogomet 16. sep 202222:36 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Mainza i Herthe igrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici sedmog kola njemačke Bundeslige.

Domaći tim je do izjednačenja došao u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Mainz je propustio priliku da se eventualnom pobjedom domogne drugog mjesta na tabeli, ali je bar prekinuo crni niz: ovo je bio tek prvi gol koji je postigao pred svojim navijačima u trećem meču u sezoni, dok je istovremeno u gostima zabilježio tri pobjede.

S druge strane, Hertha je propustila priliku da dođe do tek druge pobjede u novoj sezoni. Jedini gol u prvom poluvremenu na MEWA areni u Mainzu postigao je Francuz Lucas Tosart. Igrao se 30. minut kada je odlično sa lijeve strane centrirao Nigerijac Ejuke, a Tosart udarcem glavom savladao domaćeg golmana Zentnera.

I za domaći tim je strijelac bio Francuz. Igrala se duboka nadoknada vremena kada je bivši igrač Strasbourga Antony Sassi izjednačio rezultat.

U narednom kolu nakon reprezentativne pauze Mainz gostuje Freiburgu, dok Hertha dočekuje u Berlinu tim Hoffenheima.

U subotu od 15.30 igraju Augsburg – Bayern Minhen, Bayer Leverkuzen – Werder Bremen, Stuttgart – Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund – Schalke i od 18.30 Borussia Menhengladbah – Leipzig.

Sve utakmice Bundeslige 1 i Bundeslige 2 (Cvajta) možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.