Herthi veliki bodovi u borbi za opstanak, Švabe strahuju

Nogomet 24. apr 202219:45 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

U velikom derbiju za opstanak fudbaleri Herthe pobedili su na Olimpijskom stadionu u Berlinu ekipu Stuttgarta sa 2:0 u posljednjem meču 31. kola Bundeslige.

Prije ovog meča Hertha je bila prva iznad crte na 15. mjestu, a Stuttgart jedan stepenik niže i samo bod manje od ekipe iz Berlina.

Domaći tim je poveo već u četvrtom minutu nakon što je VAR potvrdio da strijelac gola Davie Selke nije bio u ofsajd poziciji. idealno je sa lijeve strane centrirao Marvin Plattenhard, a svojevremeno jedan od najperspektivnijih njemačkih igrača postigao svoj treći gol ove sezone u Bundesligi.

Konačan rezultat postavio je Alžirac Belfodil u posljednjim trenucima meča.

Gosti su blizu izjednačenja bili u 52. minutu kada se prodor defanzivca Mavropanosa završio udarcem u prečku.

Veliki posao za ekipu iz Berlina radi iskusni trener Felix Magath. Preuzeo je Herthu prije nešto više od mjesec dana i ostvario već treću pobjedu.

Tri kola prije kraja Hertha je i dalje 15. na tabeli, ali sad ima četiri boda više od Stuttgarta, kome ako ovako ostane do kraja, predstoji play-off za ostanak protiv trećeg tima Cvajte. Najgore je što pretposlednjoj Arminiji iz Bilefelda bježi samo dva boda i do kraja mu prijeti grčevita borba da ne doživi direktno ispadanje iz Bundeslige.

U narednom kolu Hertha gostuje upravo u Bilefeldu, dok Stuttgart dočekuje ekipu Wolfsburga.