Hrvatska bolja od Kipra, Njemačka nakon preokreta savladala Rumuniju

Nogomet 08. okt 202122:38 > 22:43 0 komentara
REUTERS/Yiannis Kourtoglou

Večeras je odigrano 11 susreta 7. kola evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Vrijedne pobjede upisale su selekcije Hrvatske, Njemačke, Crne Gore i Sjeverne Makedonije.

Fudbaleri Estonije su u grupi E savladali Bjelorusiju sa 2-0, a Estonve je u prednost doveo Sorga u 58. minuti susreta. Konačan rezultat postavio je Zenjov u trećoj minuti nadoknade.

U drugom susretu ove grupe Češka i Vels su remizirali 2-2. Poveli su gosti u 36. minuti susreta preko Aarona Ramseya, ali je Pesek poravnao rezultat samo dvije minute kasnije. Ćeška dolazi do preokreta u 49. minuti autogolom Warda, ali je James u 69. poravnao rezultat i donio bod Velsu.

Crna Gora uvjerljiva u gostima protiv Gibraltara u grupi G

Crnogorci su slavili protiv Gibraltara na gostovanju sa uvjerljivih 3-0. Doveo je ekipu Miodraga Radulovića u prednost Adam Marušić već u sedmoj minuti susreta, a vodstvo je udvostručio Fatos Beqiraj u 44. minuti sa bijele tačke. Beqiraj je konačan rezultat postavio u 68. minutu susrete svojim drugim golom na utakmici.

Nizozemska je teže od očekivanog savladala Latviju u gostima minimalnim rezultatom 1-0. Gol odluke postigao je Davyy Klaassen u 19. minuti susreta.

U trećem susretu ove grupe odigranom večeras Turska i Norveška podijelili su bodove, bilo je 1-1. Povela je Turska već u sedmoj minuti kada je Karem Akturkoglu pogodio na asistenciju Cengiza Undera, ali je u 41. minuti Thorstvedt poravnao rezultat.

Hrvatska upisala bitnu pobjedu u gostima protiv Kipra u grupi H

Hrvatska je slavila sa uvjerljivih 3-0. Vatreni su poveli u 23. minuti susreta, ali je gol Andreja Kramarića poništen zbog minimalne ofsajd pozicije. Međutim, prednost Hrvatskoj donosi Ivan Perišić u samom finišu prvog poluvremena nakon sjajnog proigravanja Luke Modrića. Defanzivac RB Leipziga Joško Gvardiol u 80. minuti susreta povisio je na 2-0, da bi konačan rezultat u trećoj minuti nadoknade postavio Marko Livaja.

Slovenija je u gostima protiv Malte također upisala uvjerljivu pobjedu, na kraju je rezultat glasio 4-0. Jedini gol u prvom poluvremenu za Sloveniju postigao je Josip Iličić u 27. minuti susreta, a vodstvo je odvostručio Andrej Šporar na startu drugog poluvremena. Josip Iličić drugim pogotkom na susretu u 60. minuti povećava na 3-0, da bi konačan rezultat sedam minuta kasnije postavio Benjamin Sesko.

U preostalom susretu ove grupe Rusija je minimalnim rezultatom savladala Slovačku, a meč je riješio autogol Milana Skriniara iz 24. minute susreta.

Njemačka u grupi J nakon preokreta do teško izborene pobjede protiv Rumunije

Njemačka je sa 2-1 u Hamburgu nakon preokreta došla do pobjede protiv Rumunije. Rumuni su poveli preko fudbalera Rangersa Iannisa Hagija u 9. minuti susreta i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Ipak, Elf je u drugom dijelu ubacio u brzinu više i došao do pobjede. Najprije je Gnabry na asistenciju Reusa poravnao rezultat u 52. minuti susreta, da bi Thomas Muller u 81. donio pobjedu Njemačkoj.

Makedonija je sa 4-0 deklasirala u gostima selekciju Lihtenštajna. Goste je u 39. minuti doveo u vodstvo Darko Velkovski, a prednost u 66. udvostručio Ezgjan Alioski. Rezervista Nikolov u 74. minuti povećava na 3-0, da bi konačan rezultat postavio Darko Churlinov sjajnim golom u 83. minuti susreta.

U preostalom susretu odigranom večeras Island i Armenija su podijelili bodove, bilo je 1-1. Poveli su Armenci u 35. minuti susreta preko Hovhannisyana, ali je gol vrijedan jednog boda za Island postigao Johannesson u 77. minuti.