Hrvatska nadigrala Austriju, Danska bolja od Francuske

Nogomet 25. sep 202222:44 0 komentara
REUTERS/Lisa Leutner

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je Austriju u posljednjem, šestom kolu grupne faze Lige Nacija i osigurala prvo mjesto i doigravanje ukoliko se Vatreni ne plasiraju na EURO direktno kroz kvalifikacije.

Poveli su Hrvati na samom startu golom Luke Modrića u 6. minuti, ali je njihovo slavlje bilo kratkog daha, jer je samo tri minute kasnije izjednačila Austrija preko Baumgartnera.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a u drugom smo vidjeli još dosta uzbuđenja i dva pogotka, oba u mreži Austrije. Najprije je u 69. minuti Marko Livaja ponovo doveo Hrvatsku u vodstvo, a tačku na “i” stavio je veteran Dejan Lovren u 72 za konačnih 1:3.

Hrvatska je prva u Grupi 1 Lige A sa 13 bodova, a Austrijanci napuštaju Ligu A i sele u niži rang.

Iznenađenje na “Parken stadionu” napravila je Danska koja je rezultatom 2:0 savladala Francusku. Oba pogotka viđena su u prvom poluvremenu, i to u rasponu od pet minuta. Dance je u vodstvo doveo Dolberg na asistenciju Damsgaarda u 34. minuti, a Skov Olsen je završio posao u 39 minuti utakmice.

Francuska i Danska ostaju u Ligi A, ali niti jedna neće imati “sigurnosnu mrežu” zvanu play-off, jer je u Grupi 1 Hrvatska obezbijedila baraž.

Iz Lige A još je Poljska savladala Vels rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola u 58. minuti bio je Swiderski.