Hrvatska poražena od Slovenije, Srbija slavila protiv Irske

Nogomet 24. mar 202122:45 1 komentar
REUTERS/Marko Djurica

Evropske kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u fudbalu počele su večeras utakmicom između Turske i Holandije, a prvog dana svoje utakmice odigrale su i selekcije Hrvatske i Srbije.

Hrvatska je u prvom kolu kvalifikacija za Mundijal igrala komšijski derbi protiv selekcije Slovenije. Aktuelni viceprvaci svijeta poraženi su u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Ljubljani reziultatom 1:0. Jedini pogodak za Sloveniju postigao je Lovrić u 15. minuti susreta.

U preostalim susretima u ovoj grupi Rusija je slavila na gostovanju kod Malte rezultatom 3:1, dok je Slovačka na Kipru odigrala susret bez golova.

Srbija je u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na svom terenu ugostila Irsku. Susret je završen pobjedom domaćih rezultatom 3:2.

Gosti su poveli pogotkom Brownea u 18. minuti susreta, a pet minuta prije odlaska na odmor izjednačio je Vlahović.

Srbija je do preokreta došla u 69. minuti susreta pogotkom Mitrovića, a isti igrač šest minuta kasnije pogodio je za 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Collins u 86. minuti susreta.

U drugom susretu u ovoj grupi Portugal je slavio protiv Azerbejdžana rezultatom 1:0.