Igman šokirao Sarajevo i upisao prvu, historijsku pobjedu u PLBiH

Nogomet 14. aug 202219:27 > 19:28 0 komentara
FK Igman Konjic

Fudbaleri Igmana iz Konjica napravili su iznenađenje savladavši kao domaćin na MGM Farm Areni favorizovano Sarajevo sa 2:0.

Domaći su poveli u 27. minuti. Musa je srušio Ramića u šesnaestercu a sudija Kesić pokazao na vijelu tačku. Šahinović je odbranio penal koji je šutirao Hrelja, ali se lopta odbila ponovo do Hrelje, koji iz drugog pokušaja postiže pogodak.

Sarajevo je imalo terensku inicijativu, ali njihovi napadi bili su bezidejni kroz cijeli tok meča.

Fudbaleri Igmana su posao završili u 54. minuti golom Jakupovića za prvu pobjedu ikada u Premijer Ligi BiH.

Bio je ovo drugi poraz Sarajeva u nizu, nakon debakla protiv Tuzla Cityja, dok je Igmanu ovo prva pobjeda u Premijer Ligi ikada. Sarajevo je ostalo na drugom mjestu i ima devet bodova iz pet utakmica, dok je Igman posljednji sa tri boda iz tri odigrana susreta.