Imamo gol sezone u Španiji: Kreator Angel Correa (VIDEO)

Nogomet 09. jan 202223:41 > 23:57 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

20. kolo La Lige obilježila je sjajna utakmica Villarela i Atletico Madrid. Podijelili su bodove uz četiri gola, ali remek djelo napadača Jorgandžija sigurno će biti u konkurenciji za najbolji gol sezone u Španiji.

Tim Diega Simeonea u vodstvo je doveo Angel Correa nestvarnim golom sa skoro pola terena u 10. minutu, nakon što je veliku grešku u dodavanju nakon poprečne lopte napravio jedan od odbrambenih fudbalera Villareala.

Do kraja prvih 45 minuta svašta se izdešavalo pred golom Jana Oblaka. Prvo je Gerard Moreno promašio penal u 23. minutu. Dvije minute kasnije Parejo je postigao gol, ali je poništen zbog igranja rukom. Sudija Rojas tu odluku je donio nakon gledanja VAR-a.

Ipak gol Pau Toresa iz 29. minute nije poništen i 1-1 bio je rezultat prvog poluvremena.

Potpuni preokret Žute Podmornice režirala su dva Morena u 58. minuti. Gerard se iskupio nakon promašenog penala upisavši asistenciju za Alberta Moreno koji pogađa mrežu Oblaka.

Bod Jorgandžijama obezbijedio je Kondogbia u finišu susreta. Do kraja utakmice isti igrač dobio je dva žuta kartona i isključen je u nadoknadi sudijskog vremena na Estadio de la Ceramici.

Atletico Madrid je četvrti na tabeli sa 33 boda, 16 manje od prvoplasiranog Reala i teško da će doći u situaciju da odbrane titulu. Villareal je osmi sa 29 bodova.