Inter preživio Cagliari, nada za titulu još živi: Džeko i osmi meč bez gola

Nogomet 15. maj 202222:45 > 22:47 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera slavili su 2:1 na gostovanju Cagliariju i tako ostali u utrci za Scudetto sa Milanom jedno kolo prije kraja.

Krenuli su Nerazzurri agresivno od samog početka, jer su znali da nemaju pravo na kiks, pošto je Milan nešto ranije savladao Atalantu i pobjedao gradskim rivalima na pet bodova prednosti.

Škriniar je pogodio mrežu Cagliarija već u 11. minuti, ali je sudac Daniele Doveri poslije provjere VAR-a poništio gol zbog igranja rukom defanzivca Intera. Četrnaest minuta kasnije ekipa Simonea Inzaghija ipak dolazi do prednosti.

Junak iz finala Coppa Italije Ivan Perišić asistirao je Darmianu koji pogađa mrežu Cragna za 0:1. Bila je to sedam asistencija za hrvatskog reprezentativca, a pored toga upisao je i sedam golova.

Drugo poluvrijeme sjajno otvara tim iz Milana. Barella asistira Lautara Martinezu, a Argentinac duplira prednost svog tima.

Uslijedio je ekspresan odgovor kluba sa Sardinije. Samo dvije minute nakog gola Intera Charalampos Lykogiannis fenomenalnim pogotkom sa distance vara Samira Handanovića i smanjuje na 1:2.

Edin Džeko igru je napustio u 70. minuti kada ga je zamijenio Joaquin Correa. Kapiten reprezentacije BiH nije pogodio protivničku mrežu u posljednjih osam mečeva, od toga u šest posljednjih utakmica Serije A nije postigao gol. Posljednji gol Džeko je postigao protiv Verone 9. aprila.

Konačnih 1:3 za nadu i neizvjenost u borbi za titulu prvaka Italije postavio je Lautaro Martinez svojim 21. golom ove sezone.

Mogao je Cagliari i do boda, ali glavni sudija poslije provjere VAR-a nije dosudio penal za domaće. Pored toga pri rezultatu 1:2, prijestili su izabranici Alessandra Agostinija ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.

U posljednjem kolu Interu je potrebna pobjeda protiv Samprodije kući i poraz Milana u Reggio Emilliji kod Sassuola, kako bi odbranili titulu prvaka na “Čizmi”. Cagliari sa druge strane ostao je kolo prije kraja u zoni ispadanja na 18. mjestu sa 29 bodova, dva manje od 17. Salernitane, sa kojom će se boriti u zadnjem kolu za opstanak u društvu najboljih.

Cagliari ide na gostovanje Veneziji koja je ispala, a Salernitana Milana Đurića dočekuje Udinese.