Inter slavio pirovu pobjedu nad Liverpoolom, Džeki ni minute (VIDEO)

Nogomet 08. mar 202222:58 0 komentara
Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Intera savladali su Liverpool na Anfieldu u revanš susretu 1/8 finala Lige prvaka rezultatom 1:0, ali je Liverpool sa ukupnih 2:1 prošao dalje. Jedini gol djelo je Argentinca Lautara Martineza.

Inter je krenuo hrabro i dosta konkretnije od samog početka susreta. Prvu priliku imali su u šestoj minuti. Perišić je lijepo prošao po lijevoj strani, centrirao, Robertson intervenisao, ali samo na nogu Dumfriesa koji ipak šutira po sredini gola. Alisson je odbranio bez većih problema.

U 13. minuti tresla se mreža Liverpoola, ali je gol Vidala poništen zbog ofsajd pozicije. Nešto ranije je Alexis Sanchez bio u nedozvoljenoh poziciji.

Virgil van Dijk je prvi put prijetio za Liverpool i to u 15. minuti susreta. Robertson je izveo korner, a Nizozemac šutirao glavom. Ipak, pokušaj je bio veoma slab, a Handanović odbranio bez većih problema.

Prvu veliku priliku na susretu imao je Liveprool i to u 30. minuti susreta. Alexander Arnold je centrirao, Matip šutirao, a njegov udarac završio na prečki Samira Handanovića.

Samo minut kasnije pokušao je i Virgil Van Dijk. Nizozemac je sjajno šutirao, a Skriniar izblokirao gotovo siguran gol Liverpoola. Liverpool je u tom trenutku preuzeo inicijativu i diktirao tempo susreta.

Hakan Calhanoglou je u 43. minuti iz slobodnog udarca šutirao veoma lukavo, ali je Alisson fenomenalno intervenisao. Prethodno je Jota faulirao Skriniara.

Trent Alexander-Arnold je pokušao iz slobodnog udarca koji je sudija Lahoz dosdio nakon što je Vidal srušio Curtisa Jonesa. Desni bek Liverpoola je bio veoma blizu, međutim lopta je otišla zamalo pored gola.

Arnold je pokušao i na početku drugog poluvremena. Šutirao je sa ruba kaznenog prostora, ali je Handanović odbranio njegov susret.

Novu veliku šansu za Liverpool imao je Mohamed Salah u 52. minuti susreta. Natrćao je Egipćanin na jednu odbijenu loptu, Handanović je već bio savladan, ali je njegov šut završio na stativi gola Intera.

Liverpool je bio dominantan, ali je Lautaro našao se u veoma dobroj prilici. Argentinac se namjestio u šesnaestercu Liverpoola, šutirao, lopta zakačila Robertsona i završila pored gola.

Martinez ipak dvije minute kasnije dovodi Inter u vodstvo eurogolom. Šutirao je Argentinac sa nekih 20 metara i pogodio same rašlje gola Alissona Beckera. U tom trenutku igrao se 62. minut susreta. Ovo je bio prvi pogodak Lautara Martineza nakon 490 dana u Ligi prvaka. Posljednji put pogodio je protiv Real Madrida u novembru 2020. Gol možete pogledati OVDJE.

Inter se samo minut nakon našao u velikom problemu. Alexis Sanchez je nesmotreno startovao đonom na Fabinha, a sudija Lahoz mu je pokazao direktan crveni karton. Treba istaći da je Čileanac možda zaradio i crveni karton u prvom poluvremenu kada je također nesmotreno startovao na Thiaga Alcantaru. Taj trenutak možete pogledati OVDJE.

Mohamed Salah u 76. minuti pogađa i drugu stativu gola Samira Handanovića. Egipćanin je šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali ponovo nije imao sreće.

Veliku priliku imao je Luis Diaz u samom finišu susreta, ali je Arturo Vidal sjajnom reakcijom spriječio poravnanje Liverpoola.

Inter do kraja sa igračem manje nije mogao napraviti mnogo, pa je Liverpool rutinski meč priveo kraju.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko meč je odgledao sa klupe za rezervne igrače.