Inter u polufinalu Coppa Italije: Džeko golom izbacio “svoju” Romu

Nogomet 08. feb 202223:03 0 komentara
FC Inter

Aktuelni prvaci Italije fudbaleri Inter prvi su polufinalisti Coppa Italije nakon što su savladali Romu u Milanu sa 2:0.

Poveli su Nerrazuri nakon samo 100 sekundi igre, a mrežu svog nekadašnjeg kluba Rome pogodio je kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko. Pogodak nije proslavio, jer je ostavio veliki trag u Vučici ostavši upisan kao treći najbolji strijelac u historiji kluba. Gol možete pogledati OVDJE.

Džeko je teren Giuseppe Meazze napustio u 76. minutu kada ga je zamijenio Lautaro Martinez.

Osam minuta ranije fenomenalnu golčinu postigao je Alexis Sanchez na dodavanja Darmiana pogodivši rašlje golmana Patricija. Gol Sancheza pogledajte OVDJE.

Inter će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Milan-Lazio, a taj susret se igra sutra od 21:00. Dan kasnije igraju se i preostala dva para četvrtfinala. Od 18 sati igraju Atalanta-Fiorentina i od 21:00 Juventus-Sassuolo. Pobjednici ovih duela igraju drugo polufinale.