Iran u sudijskoj nadoknadi slomio Velšane

Nogomet 25. nov 202213:05 0 komentara
REUTERS/Fabrizio Bensch

Fudbaleri Irana savladali su selekciju Velsa u izuzetno dinamičnoj utakmici rezultatom 0:2.

Iranci su bili bolja selekcija tokom lijelog toka utakmice, stvarali šansi i kontrolisali tempo igre.

U prvom poluvremenu Iranci su poveli u 17. minuti, ali je njihov gol poništen zbog ofsajda. Ostatak prvog poluvremena protekao je u tvrdoj utakmici bez mnogo šansi

Naročito je dominacija Irana bila vidljiva u drugom poluvremenu, kada su Velšani fizički pali, a Iranci shvatili da nakon visokog poraza od Engleske moraju krenuti na sve ili ništa kako bi osvojili prva tri boda na Mundijalu.

U tome su u tome gotovo i uspjeli u 53. minuti, kada su u samo nekoliko sekundi  dva puta pogađali okvir gola.

Dominacija Iranaca postala je još veća kada je u 86. minuti golman Velsa Hennessey dobio crveni karton zbog grubog faula van šesnaesterca.

Gol Iranaca došao je u devetoj minuti nadoknade, kada je Cheshmy pogodio za 0:1, a samo dbva minuta kasnije nakon kontranapada pogodio je Rezaeian za konačnih 0:2.