Italija osvojila treće mjesto u Ligi nacija

Nogomet 10. okt 202116:55 > 17:17 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je selekciju Belgije rezultatom 2-1 i tako osvojila treće mjesto na ovogodišnjem takmičenju UEFA-ine Lige nacija.

Italija je bila mnogo bolji protivnik u prvom poluvremenu preko Raspadorija i Chiese, ali se na odmor ootišlo bez pogodaka.

Azzuri su do prednosti stigli u 46. minuti susreta. Di Lorenzo je uputio centaršut, a Barella sjajnim udarcem pogodio mrežu gola Thibauta Courtoisu.

U 63. minuti arbitar iz Srbije Srđan Jovanović pokazuje na bijelu tačku. Alderweireld je srušio Chiesu, a siguran sa bijele tačke bio Domenico Berardi.

Rezultat je smanjio mladi Charles de Ketelaere na asistenciju Kevina de Bruynea, ali je to bilo sve što su Crveni đavoli uspjeli učiniti do kraja susreta.

Evropski prvaci su tako osvojili treće mjesto na ovogodišnjem izdanju UEFA-ine Lige nacija.

Finalni susret igra se večeras na milanskom San Siru između Španije i Francuske sa početkom od 20 sati i 45 minuta uz direktan prijenos na Sport Klubu.