Iznenađenje na Wembleyu, remi Engleske i Škotske

Nogomet 18. jun 202122:51 > 22:52 0 komentara
REUTERS

Fudbaleri Škotske priredili su jedno od najvećih izmenađenja u dosadašnjem dijelu Evropskog prvenstva i odigrali neriješeno protiv Engleske na Wembleyu, 0-0.

Škotska je zaprijetila prva u četvrtoj minuti susreta. Adams je šutirao, ali je njegov udarac u posljednji trenutak blokirala odbrana Engleske selekcije.

Stones je u 11. minuti pogodio stativu. Sjajno je šutirao nakon ubačaja Fodena, ali nije imao sreće.

Nova šansa za škotsku u 31. minuti susreta. O'Donnell je uputio udarac nakon ubačaja Tierneya, međutim, Pickford je fenomenalno odbranio. Škoti i su bili izuzetno opasni u prvom poluvremenu.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Foden koji je silovito šutirao iz velike udaljenosti, ali je i ovaj pokušaj odbranio Marshall.

Velika prilika sa Škotsku u 62. minuti. Dykes šutira nakon ubačaja iz ugla Robertsona, ali njegov udarac sa gol linije izbacuje James.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Škotska je stigla do velikog boda.

Engleska će u posljednjem kolu igrati protiv Češke, dok će Škotska snage odmjeriti s Hrvatskom.