Iznenađenje u Frankfurtu: Austrijska veza šokirala Eintracht

Nogomet 21. jan 202223:00 0 komentara
THOMAS KIENZLE / AFP

Fudbaleri Arminie iz Bilefelda pobijedili su kao gosti u Frankfurtu tim Eintrachta sa 2:0 u prvoj utakmici 20. kola Bundeslige.

Na nekad čuvenom Waldstadionu, danas Deutsche Bank Parku, neočekivana pobjeda gostiju.

Do ovog kola jedan od tri najslabije plasirana tima u Bundesligi, potpuno je šokirao domaći sastav već u petom minutu kad je 20-godišnji Patrick Wimmer zatresao mrežu Kevina Trappa – 0:1.

Mladi Austrijanac potpuno je obilježio prvo poluvrijeme, a o njegovoj asistenciji kod drugog gola Arminie još dugo će se pričati.

U trenucima kad je Eintracht bio u ofanzivi i redao napade u nastojanju da izjednači rezultat, lopta je u 27. minutu došla do Wimmera, koji je u brazilskom stilu “rabonom” asistirao zemljaku Alessandru Schopfu za 0:2.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, ali se ništa bitnije nije promijenilo ni u drugom poluvremenu. Ponovo je domaći tim imao prividnu inicijavitu, ali nije uspio da pronađe put do mreže odličnog golmana Ortege Morena. Pogotovo je Kolumbijac Borre propustio u nekoliko navrata dobre prilike.

Eintracht je propustio veliku priliku pošto bi se pobjedom izjednačio sa Hoffenheimom i Union Berlinom na četvrtom i petom mjestu i uključio u trku za mjesto koje vodi u Ligu šampiona. Ovako je ostao na osmom mjestu.

S druge strane Arminia je nastavila sa odličnim igrama nakon zimske pauze i nakon ove pobjede uspjela je da pobjegne iz opasne zone.