Jedan od najboljih golova ikada postigla ekvadorska Barcelona (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202213:34 > 13:34 1 komentar
printscreen Twitter

Barcelona SC iz Ekvadora i urugvajski Wanderers odigrali su meč prvog kola grupe A Copa Sudamericane. Utakmicu je obilježio veznjak Barcelone Damian Diaz koji je postigao jedan od najljepših golova koji je fudbalska javnost ikada vidjela.

Ekvadorski tim vodio je 2-0 već nakon samo 11 minuta igre, a mrežu Wanderersa pogađao je Gonzalo Mastriani. Napadač Barcelone tresao je mrežu Ignacija De Arruabarrene u 9. i 11. minutu.

Hernan Rivero smanjio je prednost domaćina u 14. minutu nakon asistencije Brune Veglija. Što je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku Damian Diaz prvo je promašio jedanaesterac u 51. minuti susreta, a onda se fenomenalno iskupio tri minuta kasnije, postigavši gol direktno iz kornera za 3-1.

Sve što su uspjeli gosti iz Urugvaja do kraja je gol Maura Mendeza za konačan ishod 4-2.