Jota surovo kaznio hrabri Forest za polufinale FA kupa (VIDEO)

Nogomet 20. mar 202221:16 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Liverpoola savladali su Nottingham Forest na City Groundu sa 1:0 (0:0) u četvrtfinalu FA kupa, a heroj Crvenih u duelu sa odvažnim domaćinom bio je Diogo Jota, koji je postigao gol u 79. minutu.

Crveni će se u polufinalu sastati sa Manchester Cityjem, koji je izbacio Southampton u gostima sa 4:1. U drugom polufinalu igraju Crystal Palace i Chelsea. Ti mečevi igraju se 16. aprila.

Od prvog minuta igralo se u visokom intenzitetu, Liverpool je uglavnom napadao, ali je stvorio samo jednu veliku šansu, i to poslije greške Colbacka u 28. minutu. Tada je Firmino imao situaciju jedan na jedan sa golmanom Horvathom, ali je pokušao da podbode loptu i da ga prebaci, a Horvath je lako odbranio.

Pritiskao je Liverpool, Klopp je napravio i ofanzivne izmjene, prevashodno uvođenjem Minamina, ali je Forest prvi stvorio veliku šansu, i to iz kontre u 76. minutu. Sa desne strane je centrirao Johnson, a Zinnckernagel iz izvanredne pozicije šutira pored gola.

Dva minuta kasnije Kostas Tsmikas je centrirao sa lijeve strane, a Diogo Jota je maestralno postavio nogu i zatresao mrežu svojim 16. golom u sezoni. Na ivici je ofsajda bio Portugalac, ali je poslije pregleda snimka utvrđeno da gol ipak važi.

Nisu se predavali domaći i u 85. minutu je Yates dobio savršenu loptu u prostor, ali je pokušao da obiđe Alissona i da iznudi jedanaesterac. Gledao se snimak, ali ničeg spornog nije bilo, jer penal nije postojao.

Ponovo je Yates u 88. minutu bio u izglednoj situaciji, ali je preslabo šutirao glavom sa pet metara poslije odličnog centaršuta Johnsona.

Posljednja nada za izjednačenje domaćih bio je šut Silve, ali Liverpool je sačuvao mrežu i plasirao se dalje.

Poslije reprezentativne pauze, Liverpool 2. aprila dočekuje Watford, a tri dana kasnije gostuju Benfici u Lisabonu u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.