Junački preokret Southamptona: 90 minuta sa desetoricom!

Nogomet 08. jan 202221:24 0 komentara
Reuters/Matthew Childs

Southampton je savladao Swansea u gostima rezultatom 3:2 poslije produžetaka i tako na sjajan način započeo novu eru kluba pod novim vlasništvom. Nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Počelo je veoma dobro za „Svece“ – Nathan Redmond je u osmom minutu doveo Southampton u vodstvo. Međutim, Valery u 30. minutu dobija direktan crveni karton i u velikoj mjeri kompikuje situaciju svom timu u duelu sa Velšanima.

Piroe u 77. postiže gol za „Labudove“ i donosi izjednačenje. Produžetak je krenuo veoma loše za Hasenhuttleovu ekipu jer već u 95. minutu Bednarek autogolom donosi rivalu iz Championshipa prednost od 2:1. Međutim, samo minut kasnije Elyounoussi poravnava na 2:2.

Shane Long  postiže odlučujući pogodak u 102. minutu i Southampton dolazi do pobjede u meču u kojem su tokom čak 90 minuta imali igrača manje.