Juričić i Zdunić obradovali navijače na Grbavici, Željo bolji od Radnika

Nogomet 21. nov 202116:52 0 komentara

Fudbaleri Željezničara savladali su u 17. kolu Premijer lige BiH na Grbavici ekipu Radnika rezultatom 2:0. Golove su postigli Luka Juričić i Bruno Zdunić.

Domaćin je prvi prijetio u desetoj minuti. Šutirao je Juričić glavom nakon ubačaja Malića, ali je Hodžić intervenisao bez većih problema.

Gosti prijete u 18. minuti preko Todorova. Šutirao je nakon povratne lopte iz dobre pozicije, ali neprecizno i visoko preko gola.

Pokušavali su Mekić i Juričić sa distance, ali je mladi Hodžić odlično intervenisao. Prvo poluvrijeme je tako završeno bez većih prilika.

Ipak, tim sa Grbavice do prednosti stiže u 50. minuti susreta. Blažević je centrirao do Juričića koji šalje loptu iza leđa golmana Radnika.

Samo dvije minute kasnije imao je novu priliku Juričić, ali ovoga puta je nakon centaršuta Zdunića šutirao pored gola.

Pobjedu Željezničara ovjerio je Bruno Zdunić- Bekrić je sjajno izveo korner, a napadač glavom pospremio loptu iza leđa Sameda Hodžića.

Ekipa Tomislava Ivkovića nakon ove pobjede zauzima 7. poziciju na tabeli Premijer lige BiH sa 22 osvojena boda, Radnik je posljednjeplasirani sa 10 bodova.