Juventus na krilima Dybale bolji od Zenita, Lille slavio nakon preokreta

Nogomet 02. nov 202122:56 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Zenita u okviru grupne faze UEFA-ine Lige prvaka uvjerljivim rezultatom 4-2, dok je Lille nakon preokreta bio bolji od Seville.

stara dama povela je u 11 minuti susreta, a strijelac pogotka bio je večeras odlični Paulo Dybala.

Iako je Juventus imao još nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu, Zenit je u 26. minuti susreta stigao do poravnanja, a strijelac pogotka bio je Bonucci koji je pogodio vlasitu mrežu.

Ipak, izabranici Massimiliana Allegrija zaigrali su još bolje u drugom poluvremenu, a novu prednost ekipi iz Torina donio je Dybala drugim golom na utakmici. Ovoga puta bio je precizan sa bijele tačke.

Chiesa u 74. minuti pogađa za 3-1, da bi se u 82. minuti Morata upisao u listu strijelaca, a Dybala je ovoga puta bio asistent.

Konačan rezultat postavio je Azmoun u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Juventus nakon nove pobjede lider je na tabeli grupe H sa maksimalnim učinkom od 12 bodova, Chelsa je drugi sa 9. Zenit je treći sa 3 boda, dok je Malmo posljednjeplasirani bez bodova.

Sevilla vodila, pa poražena od Lillea

Tim iz Andaluzije poveo je u 15 minuti susreta, a strijelac gola bio je Lucas Ocampos.

Prvak Francuske stiže do poravnanja u 43. minuti, a strijelac pogotka bio je Jonathan David sa bijele tačke.

Na otvaranju drugog poluvremena Lille stiže do potpunog preokerta. Zeki Celik je proigrao Ikonea koji pogađa za veliko vodstvo svoje ekipe.

Nakon četiri kola Salzburg je vodeći tim na tabeli grupe G sa 7 bodova, Lille je drugi sa 5, koliko ima i Wolfsburg, dok je Sevilla posljednja sa 3 boda.