Juventus savladao Speziju i izbjegao još jednu katastrofu

Nogomet 22. sep 202121:47 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini TPX IMAGES OF THE DAY

Ekipa Juventusa je večeras u susretu protiv Spezije na gostovanju upisala prvu pobjedu u Seriji A ove sezone, a utakmica je završena rezultatom 2:3.

Ekipi iz Torina je to pošlo za rukom golovima Keana, Chiese i De Ligta. Nije, međutim, bilo lako igračima Juventusa doći do tri boda, budući da su gubili 2:1 sve do 66. minute utakmice.

Mouse Kean je dobeo Juventus u vodstvo nakon 28 minuta utakmice, ali samo 5 minuta kasnije za Speziju je izjednačio Gyasi, te se na odmor otišlo pri rezultati 1:1.

Šok za Bianconere u 49. minuti, kada je Maggiore poslužio Antistea, a ovaj matirao Sczesznyja za vodstvo domaćeg tima.

Juventus je ipak uspio kapitalizirati na terenskoj inicijativi i potpunoj dominaciji u 66. minuti kada je Federico Chiesa solo akcijom ušao u šesnaesterac i u padu savladao golmana Zoeta za 2:2.

Novi do novog preokreta došlo je samo šest minuta kasnije, kada se nakon još jedne gužve u kaznenom prostoru Spezije najbolje snašao Nizozemac Matthijs de Ligt i doveo Staru Damu u novo vodstvo.

Mogla je Spezija do novog izjednačenja nakon što je Maggiore pet minuta prije kraja primio loptu u šesnaestercu, snažno šutirao, ali je njegov udarac izvanredno odbranio Szczesny.

Spezija je sve karte do kraja bacila u napad, imali su još dvije poluprilike, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Juventus je sada privremeno na 12. mjestu Serije A, dok je Spezija na 16. mjestu.