Kad je teško – Benzema! (VIDEO)

Nogomet 29. aug 202200:08 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Fudbaleri Real Madrida u pretposlJednjem meču trećeg kola La lige u gostima su pobijedili Espanyol rezultatom 3:1.

Branilac titule i aktuelni šampion Evrope je zadržao maksimalan učinak i poslije meča u Kataloniji i na vrhu tabele izjednačio sa Betisom. Espanyol je ostao na osvojenom bodu iz prvog kola.

Ekipa Carla Ancelottija je dominirala, ali je do sva tri boda došla u finišu, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Karimu Benzemi.

Madriđani su povelu u 12. minutu pogotkom Viniciusa Juniora, ali u finišu prvog poluvremena izjednačio je Joselu. Espanyol je u nastavku meča u nekoliko navrata opasno prijetio, međutim, iskusni Benzema je u 88. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Rodriga i iz neposredne blizine matirao Benjamina Lecomtea.

Čuvar mreže Espanyola je u šestom minutu nadoknade dobio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja, a Benzema je u 90+10 minutu iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.