Kakav start Ten Haga: United razbio Liverpool u prijateljskom susretu

Nogomet 12. jul 202217:20 > 17:21 0 komentara
REUTERS/Athit Perawongmetha

U prvom pripremnom meču pred početak nove sezone, na Century kupu na Tajlandu, Manchester United savaldao je Liverpool rezultatom 4:0.

U prvom zvaničnom meču na klupi Uniteda Erik ten Hag izveo je izuzetno jak tim sa Brunom, Sanchom i Rashfordom u napadu. Potpuno suprotno je utakmici pristupio Jurgen Klopp sa nekoliko debitanata iz Akademije, Mabeyem i Chambersom, a sterteri su bili i Morton, Carvalho i Elliott.

Tri gola postigao je United u prvom poluvremenu, a sva tri su mu omogućile grube greške defanzivaca Liverpoola.

Strijelci su bili Sancho u 12, Fred u 30. i Martial u 33. minutu meča.

Posebno lijep je bio gol koji je postigao Brazilac kada je lobovao svog reprezentativnog kolegu Alissona sa 16 metara.

Tri kompletna tima Klopp je izveo na teren tokom 90 minuta, nešto manje je mijenjao Ten Hag, a rezultat tih brojnih izmjena je sporiji tempo i nešto bolja igra Liverpoola u drugom poluvremenu.

Ipak, u 77. minutu, posle kontre koja je počela od Bailyja, mladi Urugvajac Pellistri postigao je svoj prvi gol u dresu Uniteda za konačnih 4:0.

Kuriozitet utakmice je da su na terenu bila brojna djeca poznatih fudbalera – Stefan Bajčetić, Charlie Savage, Bobby Clark.