Kasablanka slavi, Kairo tuguje: Wydad novi šampion Afrike

Nogomet 30. maj 202223:48 > 23:53 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Wydada iz Kasablanke novi su prvaci Afrike pošto su u finalu Lige šampiona CAF-a pobijedili tim Al Ahlija iz Kaira sa 2:0.

Bilo je to spektakularno finale dva najbollja tima Maroka i Egipta. Još ranije je odlučeno da Kasablanka bude domaćin finala.

Al Ahli je najtrofejniji tim na kontinentu, dvostruki uzastopni šampion i rekorder sa 10 titula prvaka Afrike, ali Wydad je iskoristio domaći teren i zasluženo slavio.

Junak finala bio je dvostruki strijelac 26-godišnji Zoheir El Mutaraji. Posebno je prvi pogodak u 15. minutu bio sprektakularan. Šutirao je sa velike udaljenosti i efektno savladao egipatskog golmana.

Konačan rezultat postavio je na samom početku drugog poluvremena, u 48. minutu.

U nastavku meča fudbaleri Al Ahlija su napadali, stvorili nekoliko odličnih prilika, ali se na golu domaćeg tima istakao Ahmed Tagnaouti.

Meč je igran pred punim tribinama stadiona Mohamed što je dalo krila fudbalerima Wydada da pred svojim navijačima dođu do treće titule prvaka Afrike.

Po završetku meča uslijedilo je veliko slavlje na tribinana.