Keln okrenuo Borussiju, prvi poraz Uniona

Nogomet 01. okt 202217:45 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Lider Bundeslige Union Berlin pretrpio je prvi poraz u šampionatu, pošto je u meču osmog kola poražen od Eintrachta u Frankfurtu 2:0. Poraz je pretrpjela i Borussia iz Dortmunda u Kelnu 3:2.

Odlična uvertira Kelna pred duel u Ligi Konferencije protiv Partizana. Jarčevi su na terenu, na kojem će dočekati izabranike Gordana Petrića, savladali Borussiju iz Dortmunda 3:2, i to poslije preokreta.

Poveli su gosti u 31. minutu. Brandt je iskoristio asistenciju Bellinghama. To je bio i jedini gol u prvih 45 minuta. U nastavku brzopotezan udarac Kelna. Prvo je u 53. minutu Kainz izjednačio, a isti igrač je samo tri minuta kasnije bio u ulozi asistenta Tigersu za preokret.

U 71. minutu Dejan Ljubičić povećava prednost na 3:1. Do kraja ipak drama. Poslije autogola Schmitza u 78. minutu Borussija je smanjila na 3:2. Ali to je bilo sve od Milionera koji su propustili priliku da se nađu na prvom mjestu.

Tu priliku pružio im je Union Berlin, koji je u Frankfurtu pretrpio prvi poraz ove sezone. Slavio je Eintracht 2:0 golovima Gotzea i Lindstroma.

U ostalim mečevima Freiburg je pobedio Mainz 2:1, RB Leipzig Bochum 4:0, dok je Wolfsburg savladao Stuttgart 3:2.