Kiša golova: Gordi Albion razbio Iran na otvaranju prvenstva

Nogomet 21. nov 202216:13 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Reprezentacija Engleske na otvaranju B grupe Svjetskog prvenstva u Kataru deklasirala je selekciju Irana rezultatom 6:2.

Došao je Gordi Albion bez mnogo pompe na ovo prvenstvo, bez dobro poznate euforije napravljene od strane domaćih medija, a danas su na prvenstvu pokazali kako bi mogli biti nezgodan protivnik svim rivalima.

Pobjeda nije došla u pitanje niti jednog trenutka, a tim Garetha Southgatea je krenuo dosta napadački od samog početka. Sjajan meč nagovijestio je Harry Maguire pogodivši prečku u 27. minuti susreta.

Do prednosti sus tigli u 35. minuti, a strijelac je bio mladi veznjak Borussije Dortmund Jude Bellingham nakon dodavanja Lukea Shawa.

Osam minuta kasnije Maguire upisuje asistenciju kada je proigrao Saku, da bi sjajno prvo poluvrijeme okončao Raheem Sterling u prvoj minuti nadoknade.

Prvo poluvrijeme obilježila je i teška povreda golmana Irana Alireze Beinravanda, nakon čega je sudija Claus prvi dio produžio za čak 14 minuta.

REUTERS/Marko Djurica
REUTERS/Paul Childs
REUTERS/Hannah Mckay
REUTERS/Lee Smith
REUTERS/Peter Cziborra

Saka je u 62. minuti povisio na 4:0, a tri minute kasnije Taremi postiže počasni pogodak za Irance.

Marcus Rashford je u 70. minuti zamijenio Saku, a samo 30 sekundi kasnije sjajno pogodio za pet golova svoje ekipe. Šesti gol za Engleze u 90. minuti postigao je rezervista Jack Grealish.

Konačan rezultat postavio je Mehdi Taremi u 12. minuti nadoknade drugog dijela sa bijele tačke. Prethodno je Stones faulirao jednog fudbalera Irana.

U narednom kolu Engleska igra protiv Sjedinjenih Američkih Država, dok će se Iran sastati sa Velsom.

FIFA WORLD CUP – GROUP B:

Engleska 6:2 Iran (Bellingham, Saka, Sterling, Saka, Rashford, Grealish / Taremi x2)

Engleska: Pickford, Shaw, Maguire (Dier 70’), Stones, Trippier, Rice, Bellingham, Sterling (Grealish 70’), Mount (Foden 71’), Saka (Rashford 70’), Kane.

Iran: Beiranvand (Hosseini 20’), Mohammadi (Torabi 63’), Hosseini, Cheshmi (Kanaani 46’), Moharrami, Noorollahi (Azmoun 77’), Hajsafi, Karimi (Eztolahi 46’), Jahanbakhsh (Gholizadeh 46’), Taremi, Pouraliganji.