Klub sa četiri bh. igrača drugoplasirana ekipa Turske

Nogomet 18. dec 202116:55 0 komentara
Facebook: İttifak Holding Konyaspor

Ekipa Konyaspora pobijedila je Antalyaspor 1-0 u 17. kolu turske Super Lige. Nastup u ovoj utakmici su upisala trojica od četiri igrača iz Bosne i Hercegovine koji nastupaju za tim iz Konye koji je drugoplasirani klub prvenstva.

Jedini gol na meču postigao je albanski veznjak Endri Cekici u 92. minuti susreta. Cekici je ušao u 80. minuti u igru kada je zamijenio napadača iz BiH Amara Rahmanovića. Ibrahim Šehić golam reprezentacije Bosne i Hercegovine branio je cijeli susret. Svih 90 minuta odigrao je i veznjak Zmajeva Amir Hadžiahemtović. A Marin Aničić nije dobio priliku u ovom meču. S druge strane u ekipi Antalyaspora Deni Milošević igrao je do 65. minute susreta.

Tim Konyaspora trenutno je na drugoj poziciji Super Lige sa 33 osvojena boda u 17 mečeva. Također momčad Ilhana Paluta primila je samo 14 golova ove sezone i imaju drugu najboljju odbranu lige, manje od njih primio je samo vodeći Trabzonspor. Klub Abdullaha Avcija primio je svega 13 pogodaka.