Kolašinac i Marseille bez nokaut faze LP, Džeki pola sata u porazu od Bayerna

Nogomet 01. nov 202223:01 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Večerašnjim mečevima kompletirano je 6. kolo grupne faze UEFA-ine Lige prvaka u grupama A, C i D. Najviše neizvjesno bilo je u grupi D, a na kraju su prolaz dalje izborili timovi Eintrachta i Tottenhama.

Marseille našeg Seada Kolašinca poražen je od Tottenhama sa 1:2, a ta pobjeda donijela je ekipi Antonia Contea plasman u nokaut fazu.

Poveo je francuski tim u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela preko Mbembe.

Tottenham je prednosti stigao u 54. minuti kada je pogodio Lenglet nakon asistencije Perišića.

Konačan rezultat i veliku pobjedu Tottenhamu donio je Hojbjerg u petoj minuti nadoknade za prolazak Tottenhama u nokaut fazu sa prvog mjesta.

Kolašinac je za Marseille igrao od 73. minute kada je zamijenio Gigota.

Eintracht priredio iznenađenje!

Prošlogodišnji osvajač Lige Evrope je nakon preokreta sa 1:2 savladao Sporting Lisabon i na opšte iznenađenje izborio prolazak dalje.

Portugalski predstavnik je na poluvrijeme otišao s prednošću, a nju im je u 39. minuti donio Arthur Gomes.

Ipak Eintracht u drugom poluvremenu stiže do poravnanja i do velike pobjede za prolaz dalje.

U 62. minuti Kamada pogađa za poravnanje sa bijele tačke, da bi Kolo Muani deset minuta kasnije donio veliku radost ekipi Olivera Glasnera.

REUTERS/Rodrigo Antunes

Tako će Tottenham sa prve pozicije u nokaut fazu takmičenja sa 11 osvojenih bodova, Eintracht je drugi sa 10, Sporting sa 7 ide u Ligu Evrope, dok će Marseille sa posljednjeg mjesta završiti evropski put za ovu sezonu.

Standings provided by Sofascore

Bayern srušio Inter, Džeki pola sata igre

Bavarski gigant je u meču za prestiž savladao ekipu Intera rezultatom 2:0.

Prednost Bayernu donio je Benjamin Pavard u 31. minuti, da bi konačan rezultat postavio Choupo-Moting u 72.

REUTERS/Andreas Gebert

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko u igru za Inter je ušao u 60. minuti kada je zamijenio Lautara Martineza.

U drugom meču grupe Barcelona je sa 4:2 savladala ekipu Viktorije Plzen u gostima.

Povela je Blaugrana u šestoj minuti preko Alonsa, da bi Torres u 44 povisio na 2:0.

Chory u 51. sa bijele tačke smanjuje prednost Barcelone, ali je Torres tri minute kasnije ponovo donio dva gola razlike Barceloni.

REUTERS/David W Cerny

Viktorija je u 63. minuti preko Choryja postigla i drugi gol, ali je Torre postavio konačan rezultat u 75.

Bayern je pobjednik grupe C sa 18 osvojenih bodova i maksimalnim učinkom. Dalje u nokaut fazu ide i Inter sa 10 bodova, Barcelona će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope sa 7 bodova, dok je Viktorija posljednjeplasirana bez bodova.