Kolašincu 70 minuta u sigurnoj pobjedi Marseillea

Nogomet 13. mar 202223:19 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Olimpik iz Marseillea ubjedljivo je pobijedio Brest u gostima (4:1), u posljednjoj utakmici 28. kola Ligue 1.

Gosti su poveli već u trećem minutu, precizan je bio Gerson, na asistenciju Milika.

Sredinom drugog poluvremena, Olimpik je udvostručio prednost. Pogodio je Milik, nakon dodavanja Marokanca Harita. Asistent kod trećeg pogotka, u 71. minutu, obezbijedio je gostima iz Marseilla velikih 3:0.

U finišu, u sudijskoj nadoknadi vremena, navijači u Brestu vidjeli su još dva gola. Najprije se Carodona postarao za počastan pogodak domaćina, da bi u istom minutu Turčin Cengin Under postavio konačnih 1:4.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac pružio je veoma dobru partiju za Marseille, a igru je napustio u 70. minuti kada ga je zamijenio Luan Peres.

Pobjedom u Brestu, Olimpik se domogao drugog mjesta, sa istim brojem bodova kao i treća Nica. Brest je 13. sa 35 poena.