Kombinovani Zmajevi poraženi od raspoložene Rumunije

Nogomet 26. sep 202222:36 0 komentara
Inquam Photos via REUTERS/Octav Ganea

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u posljednjem susretu UEFA-ine Lige Nacija od selekcije Rumunije rezultatom 4:1. Selektor Ivaylo Petev je na teren izveo kombinovan sastav, a naš tim je tako upisao i prvi poraz u ovogodišnjem izdanju ovog takmičenja.

Utakmica je prekinuta već u prvoj minuti jer su domaći navijači napali BH Fanaticose. Turski arbitar Hamit Meler je prekinuo meč, a nakon što je policija intervenisala isti je nastavljen.

Nakon toga gledali smo 15 minuta terenske inicijative reprezentacije Rumunije, ali im to nije donijelo niti jednu izglednu priliku.

Prvu šansu na utakmici imao je naš tim i to u 17. minuti. Gojak je izveo korner sa strane, a Adnan Kovačević šutirao glavom. Ipak, lopta je otišla za malo preko gola.

Pet minuta kasnije prijete i Rumuni. Dennis Man je probio po lijevoj strani, centrirao, ali je Alibec bio kratak.

U 30. i 33. minuti prijetili su Šerbečić i Demirović, ali je Radu ostao nesavladan.

Rumuni su do prednosti stigli u 38. minuti. Izgubio je Dario Šarić loptu na sredini terena, a Dennis Man pogodio za oduševljenje domaćih navijača. Do kraja prvog dijela Alibec je prijetio još u dva navrata, ali se mreža Nikole Vasilja nije tresla.

Nogometni savez Bosne i Hercegovine

Ivaylo Petev je izvršio dvije izmjene na poluvremenu, u igru je uveo Duljevića i Danilovića što je odmah dalo učinak.

To je odmah dalo rezultat, a dvije dobre prilike propustili su Prevljak, odnosno Siniša Saničanin.

Nastavio je naš tim nakon sa napadima, ali je uslijedio hladan tuš. Vladan Danilović je izgubio loptu na sredini terena, Bancu povukao kontru, dodao do Puscasa koji rutinski matira nemoćnog Nikolu Vasilja. Igrala se 77. minuta u tim trenucima.

Četiri minuta kasnije Amar Dedić je sjajno prošao po desnoj strani i centrirao, a Edin Džeko glavom matirao Radua.

Ipak, samo što se krenulo sa centra Bancu je ponovo lijepo probio, ubacio loptu, a Nikola Vasilj loptu odbio direktno na nogu Ratiua.

Potop našeg tima potvrdio je Puscas svojim drugim pogotkom na utakmici. Igrala se 87’ minuta kada je Camora probio po lijevoj strani, a Puscas pogodio na sjajan način.

U drugoj utakmici naše grupe Finska je sa 2:0 bila bolja od Crne Gore.

Nakon šest kola naš tim je završio kao pobjednik grupe 3 sa 11 osvojenih bodova, druga je Finska sa 8, Crna Gora ima ima 7 isto koliko i Rumunija koja ipak uz lošiju gol razliku seli u niži rang.