Konyaspor deklasirao Goztepe, asistencija Rahmanovića

Nogomet 03. apr 202217:19 0 komentara
İttifak Holding Konyaspor

Fudbaleri Konyaspora bili su uvjerljivi u 31. kolu Turske Superlige protiv Goztepea. Rezultat je glasio 3:0.

Povela je Konya već u šestoj minuti, a strijelac je nakon asistencije Ulguna bio Sokol Cikalleshi.

Cekici je u 28. minuti udvostručio prednost, a dodatni problem za Goztepe predstavljao je direktan crveni karton koji je u prvom poluvremenu zaradio Cherif Ndiaye.

Pobjedu domaćina ovjerio je Bytyqi u 71. minuti nakon asistencije bh. reprezentativca Amara Rahmanovića.

Amir Hadžiahmetović i Ibrahim Šehić odigrali su cijeli meč za Konyu, dok je Rahmanović i igru ušao u 64. minuti. S druge strane za Goztepe debitovao je Kenan Pirić, a odigrao je cijeli susret.

Konyaspor je tako nastavio borbu za Ligu prvaka i sada su drugi na tabeli Super lige sa 58 osvojenih bodova, Goztepe je 18. sa 27 bodova.