Kup BiH: Drugoligaš Igman iz Konjica u polufinalu

Nogomet 16. mar 202216:29 > 17:45 0 komentara
FK Igman Konjic

Fudbaleri Igmana iz Konjica savladali su 3:0 gradačačku Zvijezdu i sa ukupnih 6:1 ostvarili plasman među četiri najbolje ekipa u Kupu BiH.

Sedin Ljuca pogodio je za 1-0 u 25. minuti. Prednost Konjičana udvostručio je Elvis Bibić pet minuta prije odlaska na odmor.

23 minute prije kraja utakmice Ljuca svojim drugim golom na meču potvrdio je plasman Igmana u polufinale. Sve što su uspjeli gosti jeste počasni gol u finišu meča.

U prvoj utakmici Igman je slavio golom Ljuce prije četrnaest dana, ali je kasnije utakmica registrovana rezultatom 0-3 za Igman, zbog toga što su je Zvijezdu igrao fudbaler koji nije imao pravo nastupa.

Igman je tako druga ekipa koje se plasirala u polufinale. Sarajevo je nešto ranije remiziralo bez golova na Tušnju. Bordo tim ide dalje zbog pobjede u prvom susretu.

U toku je susret Borca i Tuzla Cityja, a od 18:30 Široki Brijeg na Pecari dočekuje Velež, nakon čega ćemo saznati sve učesnike polufinala Kupa BiH.