Kup BiH: Tuzla City preokretom nakon penala izbacila Borac

Nogomet 16. mar 202218:08 > 19:47 0 komentara
Facebook screenshot

FK Tuzla City nakon penala savladao je FK Borac iz Banja Luke. Ekipa Husrefa Musemića napravila je preokret u regularnom dijelu, a onda poslije boljeg izvođenja penala pridružila se Sarajevu i Igmanu u polufinalu Kupa BiH.

Povela je momčad Nemanje Miljanovića nakon samo deset minuta utakmice. Polije loše intervencije Daricka Morrisa, Aleksandar Subić krade loptu izlazi sam pred gol Tuzle i šutira, ali Nevres Fejzić brani njegov udarac, međutim odbijenu loptu u gol posprema Milan Vušurović.

Mogao je Borac do 2-0 petnaest minuta kasnije, ali Aleksandar Vojinović nije uspio pogoditi mrežu gostiju, sjajno je intervenisao Fejzić.

Nebojša Gavrić zbog povrede morao je napusiti igru kod Cityja u 29. minutu. Umjesto njega je ušao Mirsad Hasanović.

Na poluvremenu je Husref Musemić napravio dvostruku izmjenu. Mehanović i Džafić ušli su u nastavku umjesto Krpića i Mešinovića.

U nastavku su prvi zaprijetili Tuzlaci. Petar Mišić je sjajno šutirao ali je njegov šut uspješno odbranio Bojan Pavlović.

Za Borac je iz slobodnog udarca prijetio Dejan Meleg, ali je njegov udarac otišao pored gola Tuzle.

Uslijedilo je odličnih 8 minuta i preokret fudbalera Tuzla Cityja. Musemićeva ekipa dolazi do poravnanja u 68. minuti kada šut Morrisa brani Pvalović, ali Mirza Mehanović odbijenu loptu šalje u mrežu Borca.

Igrala se 76. minuta meča kada Emilio Nsue pogađa za preokret svog tima. Doffo je sjajnio probio po desnoj strani, uputio centaršut u peterac Borac, interveniše Pavlović ali šalje loptu tačno na nogu Nsuea, a reprezentativac Ekvatorijalne Gvineje šalje loptu u gol domaćina za 1:2.

Imao je Borac veliku šansu nakon kornera u posljednjimn sekundama regularnog dijela, ali je odbrana Tuzle sa gol linije intervenisala i otklonila opasnost.

Jedanaesterci su odlučili trećeg polufinalistu Kupa BiH.

Prvi su šutirali igrači Borac, a siguran je bio Meleg. Hasanović je loše šutirao za Tuzla City, poslavši loptu pored gola. Nevres Fejzić odbranio je Vušuroviću penal u drugoj seriji. A novo izjednačenje donio je Mehanović. Treća serija ponovo odbrana Fejzića, ali i lošt šut Vojinovića po sredini gola. Mendeš je bio siguran realizator penala za City u trećoj seriji i vodstvo. Dino Ćorić pogodio je u seriji broj četiri za Borac. Ali je Džafić pogodio za vodstvo Tuzle u predposljednjoj seriji. Moraitis je u posljednjoj seriji pogodio za poravnanje Boraca, ali Emilio Nsue pogađa u petoj seriji penal za plasman Tuzle u polufinale.