Kup BiH: Velež siguran protiv Zvijezde 09, Leotar i Zvijezda Gradačac idu dalje

Nogomet 06. okt 202116:52 > 16:59 0 komentara
FK Velež

Nakon današnjih mečeva poznati su svi učesnici 1/8 finala kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu, a prolaz dalje izborili su Velež, Leotar i Zvijezda iz Gradačca.

Velež je sa 3-0 bio siguran protiv gradačačke Zvijezde. Rođene je u vodstvo doveo Dino Hasanović u 14. minuti susreta i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Prednost mostarskog tima udvostručio je Slaviša Radović u 52., da bi konačan rezultat u 86. minuti susreta postavio Obren Cvijanović.

Zvijezda iz Gradačca je u gostima savladala Krupu i tako izborila prolaz dalje. Poveo je tim iz Gradačca u 20. minuti susreta i to fenomenalnim golom iz slobodnog udarca, a strijelac je bio Živković. Konačan rezultat postavio je Antonio Vidović još jednim fenomenalnim pogotkom u 81. minuti susreta. Iskusni napadač je šutirao sa nekih 25 metara i pogodio pod samu prečku gola Krupe.

U trećem susretu odigranom danas Leotar je savladao Slobodu iz Novog Grada sa 2-1.