Kup kralja: Barcelona teškom mukom prošla trećeligaša

Nogomet 05. jan 202221:44 > 21:50 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Fudbaleri Barcelone plasirali su se u osminu finala Kupa kralja pošto su poslije preokreta u gostima savladali ekipu Linaresa rezultatom 2:1.

Domaći trećeligaš na poluvremenu je imao gol prednosti zahvaljujući pogotku Huga Diasa u 19. minutu, ali je kombinovani tim katalonskog giganta u nastavku uspio da izbjegne bruku i obezbijedi mjesto među 16 najboljih u nacionalnom kupu.

Ekipa Xavija Hernandeza izjednačila je u 63. minutu lepim golom Ousmanea Dembelea sa 20-tak metara, a šest minuta kasnije gostima je preokret i plasman u osminu finala doneo Ferran Jutgla. Dvadesetdvogodišnji napadač je lijepo prošao po lijevoj strani i preciznim udarcem matirao Brimaha Razaka.

Ranije danas plasman u osminu finala izborili su Real Sociedad, Valencija i Mallorca, a žrijeb je 7. januara.